Bemutatkozik óvodánk és mini bölcsődénk

Az óvoda épületében három csoportszoba összesen 75 férőhellyel áll rendelkezésére a gyermekeknek, a hozzá tartozó mosdóval, öltözővel, valamint egy irodai helyiség és felnőtt mosdó, mosókonyha, melegítő konyha. A csoportszobák tágasak, világosak és a kreatív díszítésnek köszönhetően esztétikusak. Berendezésük megfelelő, vidám hangulatot árasztanak, olyanok az eszközök melyek gyermekméretűek, könnyen kezelhetők, biztonságosak és esztétikusak. A játéktár gazdagon felszerelt, minden korosztály számára jó minőségű, komplex fejlesztő játékokat tartalmaz.

Az óvoda nyitvatartási idő tekintetében alkalmazkodik a szülők igényeihez, reggel 6,30 -tól, délután 17 óráig lehetnek itt a gyerekek. Nagyon sok kisgyermekes család költözött az elmúlt évben a faluba, így a megfelelő gyermeklétszám folyamatosan biztosított lesz.

Mernyén nem működött a 0-3 éves korú gyermekek részére elérhető bölcsődei ellátás. A megnövekedett bölcsődei ellátás iránti igények miatt a Mernye Térségi Óvodai Társulás 2 mini bölcsődei csoport létrehozása mellett döntött A mini bölcsőde környezete csendes falusi környezet. Előnye, hogy az óvoda és iskola közel van. Gyalog, biciklivel, autóval könnyen megközelíthető, parkolási lehetőség biztosított. Közelben található a Polgármesteri hivatal és buszmegálló is, posta és gyógyszertár két bolt.
Mini Bölcsődénk 2023. június 9-én került átadásra. Intézményünk egy korszerűen kialakított létesítmény, amelyben, két csoportban 14 kisgyermek ellátására van lehetőségünk.
3 kisgyermeknevelő, 3 dajka segítségével gondozza, neveli és látja el a gyermekeket nap, mint nap. Játékosan tanítjuk és fejlesztjük falunk és a környező települések csöppségeit.

Esküdtné Varga Andrea
vezető